Vzdělávání cizinců

Ve školním roce 2021/2022 zajistíme výuku pro žáky cizince ve dvou až třech skupinách:

1. skupina – žáci bez znalosti ČJ – 200 hodin (přednostně pro žáky naší školy)

Výuka bude probíhat 3 dny v týdnu (PO - 2 hodiny, ÚT - 2 hodiny, ST - 1 hodina po dobu 10 měsíců)

Vyučující: Mgr. Miroslava Nosková

2. skupina – žáci s minimální znalostí ČJ – 100 hodin (přednostně pro žáky naší školy)

Výuka bude probíhat 2 dny v týdnu (ÚT - 1 hodina, ST - 2 hodiny po dobu cca 10 měsíců)

Vyučující: Helena Hotová

3. skupina – dle zájmu z ostatních škol

Do třetí skupiny budou zařazeni žáci z ostatních škol, ale tyto školy si budou muset zabezpečit příchod a odchod žáků na výuku. Dle metodického doporučení se žáci mají vracet do své školy a na dobu speciální výuky pro cizince jsou omluveni.

Výuka bude probíhat v AZ Centru Havlíčkův Brod v době od 8.10 do 9.50 (konkrétní dny v týdnu budou upřesněny). Do skupin budou přednostně zařazeni žáci, kteří začali školní docházku v ČR v posledních dvou letech. Pro zařazení do skupiny je třeba žádost rodičů. Každý žák musí absolvovat vstupní test, na základě kterého pak může být zařazen do příslušné skupiny.

Žádosti o přijetí do skupiny v jednotlivých jazycích:

ČEŠTINA

VIETNAMŠTINA