Aktuality

MASOPUSTNÍ KARNEVAL

FOTO

 

NÁVŠTĚVA ŠTÁFLOVY CHALUPY

V lednu navštívilo 4. a 6.oddělení ŠD Štáflovu chalupu. Zde se děti  dozvěděly mnoho z historie nejen stavby, ale i rodiny Štáflových. Byly jim připomenuty staré tradice a ukázány různé předměty z dob minulých. Dětem se poutavý výklad velmi líbil.

FOTO

 

Pracovní činnosti ve 4.oddělení Medvídci.

KRMÍTKO PRO PTÁČKY - sypaná technika.

 

 

 

                

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Dne 17.12. se uskutečnila v prostorách tělocvičny školy vánoční besídka. Děkujeme všem, kteří nám zajistili krásný program.

FOTO

 

VÁNOČNÍ DÍLNA ŠK

16.12.

FOTO

 

VÁNOČNÍ DÍLNA ŠD

10.12. v čtvrtém a šestém oddělení proběhly vánoční dílničky, kde si děti mohly vyrobit vánoční ozdobu s přírodním materiálem. Všichni společně si užívali i zdobení vánočního stromečku.

FOTO

 

VÁNOČNÍ KERAMICKÁ DÍLNA

Dne 30.11. proběhla vánoční dílna pro rodiče a děti na téma vánoční svícen.

FOTO

 

PRACOVNÍ ČINNOSTI 

4.oddělení

FOTO

 

„HALLOWEEN ANEB STRAŠIDEL SE NEBOJÍME“

Dramatický kroužek byl plný her, říkanek a hlavně zábavy.

Ve strašidelných kostýmech navštívily děti sklepní prostory školy, které již dobře znaly. Podařilo se odstranit strach a překonat sebe samého. Tajuplná říkanka se stezkou odvahy dětem pomohla překonat obavy ze tmy. Děti si přinesly baterky, s kterými vykouzlily krásné světelné efekty – rej světelných duchů (pomalý, rychlý, blikavý pohyb….), duch osvítil ducha – děti hledaly kamarády, orientovaly se v prostoru, reagovaly na pokyn apod. Povedlo se nám podpořit fantazii, představivost a hlavně radost z pohybu. Martina Tomčáková

FOTO

 

DEN STROMŮ

20.10.

FOTO

 

ODPOLEDNE S PEJSKY

6.11. zajistila paní I. Tománková na hřišti v parku radostnou akci pro všechna oddělení ŠD a ŠK. Pan Josef Žák nám představil jednotlivé účastníky akce s pejsky. Deset týmů předvedlo ukázku od nejmenších po největší psy. Trasa obsahovala tři tunely, houpačku, kruh, slalom, skočku.

Mnohokrát děkujeme Kynologickému klubu Šlapánka.

FOTO

 

DEN STROMŮ

Ve čtvrtém, pátém a šestém oddělení proběhl týdenní projekt  ke Dni stromů - OSLAVA STROMŮ.

Povídali jsme si o významu stromů a lesa pro člověka, jaký je náš národní strom. Vypracovali jsme myšlenkovou mapu, kvízy, křížovky a  hádanky. Během vycházky jsme měřili obvod kmene stromu a kolik  dětí ho  obejme. Vzkaz a přání pro stromy - obrys listu a ten pak děti doručily se vzkazem přímo na větvičky stromů. Ve výtvarné činnosti se vyráběl lvíček z listí, stromy, housenky a jiné koláže. Zpívali se písničky o stromech. Písnička  od  Z.Svěráka STROMY zazněla na úplný konec celého projektu.

I. Krejčová, M. Doležalová, D. Klimešová

 

FOTO

 

 

PROJEKT ,,DEN BEZ AUT"

V průběhu měsíce září proběhl v ŠD čtvrtém, pátém a šestém oddělení týdenní projekt DEN BEZ AUT. V odděleních se uskutečnily tyto akce :

Malování na chodník. 

Obrázek Moje auto.

Pohyblivý chodník.

Sportovní aktivity na hřišti. 

FOTO

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...