Žáci 8. ročníku se vydali po stopách bitvy tří císařů

Žáci 8. ročníku se vydali po stopách bitvy tří císařů

11. 4. 2019

První skupina žáků 8. tříd absolvovala dějepisnou exkurzi, která je zavedla do míst spojených s legendární bitvou u SlavkovaÚčastníci zájezdu nejprve zamířili na Mohylu míru, kde je čekala multimediální expozice a návštěva kaple. Následně poobědvali ve Slavkově u Brna, aby se plni čerstvých sil vydali probádat historické sály místního zámku. Na závěr slunečného, avšak větrného dne čekal všechny výstup na vrch Santon, který v roce 1805 sloužil francouzské armádě jako jeden z klíčových opěrných bodů. Cestou domů splnili žáci také náročný dějepisný test, a proto byli odměněni návštěvou nejmenovaného řetězce rychlého občerstvení. Pět minut před šestou hodinou odpolední pak výprava úspěšně "přistála" v Havlíčkově Brodě.

 

Fotogalerie ZDE

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...