VIRTUÁLNÍ REALITA PŘINESLA NAŠÍ ŠKOLE PRVNÍ VELKÝ ÚSPĚCH

VIRTUÁLNÍ REALITA PŘINESLA NAŠÍ ŠKOLE PRVNÍ VELKÝ ÚSPĚCH

8. 12. 2022

Národní centrum CzechSkills VR vyhlásilo v letošním roce pilotní soutěž "Umíš třídit?", která je určena pro všechny školy v České republice používající virtuální výukové programy EDU VR. To byla tedy výzva i pro nás.

Po celý listopad mohli zájemci libovolně trénovat, ale v týdnu od 1. do 8. prosince už se rozjelo první soutěžní kolo naostro, přičemž zúčastnit se ho mohli 3 nejlepší žáci z každé školy, kteří měli pouze jeden jediný pokus.

V rozhodujícím čase nás však postihly technické obtíže, jež byly způsobeny systémovými aktualizacemi. Naše zařízení tak bylo připraveno k soutěži jen díky obětavé pomoci IT specialisty ze SPŠS HB, který vše opravil doslova několik hodin před uzávěrkou.

Odvážná trojice ve složení Petr Večeřa (8. ročník), Dominik Kubla a Žaneta Žampová (oba 9. ročník) tak mohla na poslední chvíli nastoupit k virtuálnímu boji s odpadem.

A vedla si opravdu skvěle, když obsadila celkové 5. místo (mezi základními školami dokonce vyhrála!!!) a postupila s přehledem do desetičlenného finále, které se uskuteční 13. - 15. 12. 2022. 

Gratulujeme a budeme držet palce.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...