HISTORICKÝ ÚSPĚCH V ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDĚ

HISTORICKÝ ÚSPĚCH V ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDĚ

Ve středu 23. února se osm statečných bojovníků naší školy zúčastnilo okresního kola ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY. Ta byla letos výjimečná hned ze dvou důvodů. Jednak proběhla online formou (přes informační systém Masarykovy univerzity IS MUNI) a zároveň se letošní olympiády poprvé v historii zúčastnilo více než 10 000 soutěžících. O to více si ceníme historického úspěchu, kdy hned 3 žáci naší školy postoupili do krajského kola.

V kategorii A uspěl LUKÁŠ VOKÁČ (6.A), který obsadil celkově 4. místo. V kategorii B postoupil ŠIMON ROTHBAUER (7.A), který skončil na nádherném 2. místě. V kategorii C potom exceloval DOMINIK RUDEK (8.B), který skončil na 4. místě a jakožto „osmák“ rozdrtil většinu soutěžících z devátého ročníku, kteří jsou taktéž začleněni do kategorie C. Nutno říci, že i ostatní naši bojovníci (Filip Nečas, Marie Čápová, Ondřej Hofmann, Filip Kubeš a Tomáš Zvolánek) předvedli skvělý výkon a dosáhli krásných umístění.

Všem třem postupujícím nesmírně gratulujeme a už nyní se těšíme na jejich další klání, tentokrát v krajském kole, které se uskuteční ve středu 30. března 2022.

 

Mgr. Jan Kletečka, učitel zeměpisu

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...