TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ COVID-19 OD 22. 11. 2021 - aktuální informace

COVID-19 – nová opatření od 22. 11. 2021

TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ

1) hromadné testování žáků proběhne v termínech: 22. a 29. listopadu 2021 (netestují se pouze žáci, u kterých platí následující body):

a) uběhlo 14 dní po dokončení očkování,

b) neuběhlo více než 180 dní od laboratorního potvrzení onemocnění covid-19

2) testování proběhne bezprostředně po příchodu dětí do školy v jednotlivých třídách, u testování budou přítomni třídní učitelé, kteří zjištěné údaje opět neprodleně zapíší do sdílené tabulky (z tohoto důvodu rušíme doučování v pondělí nultou hodinu, protože žáci nebudou otestováni)

RANNÍ ŠKOLNÍ DRUŽINA + ŠKOLNÍ KLUB:

testování zajistí ihned po příchodu dětí do školy vedoucí školní vychovatelka ve třídě 3. C (dítě s pozitivním testem odvede pan školník do izolační místnosti, kde bude zajištěn dozor)

3) v případě záchytu pozitivního testu postupujte následovně:

a) žáka umístěte do izolační místnosti (nová budova - naproti keramické dílně)

b) třídní učitel ihned telefonicky kontaktuje rodiče žáka s pozitivním testem, informuje ho o nutnosti ověření výsledku PCR testem

c) žák musí podstoupit oficiální PCR test, třída až do výsledku testu není umístěna do karantény a pokračuje v řádné prezenční výuce, o případném dalším postupu rozhodne KHS

Pokud se dítě, které spadá do této kategorie, nenechá otestovat v rámci screeningového testování otestovat:

• musí mít ve vnitřních prostorách po celou dobu nasazenou ochranu nosu a úst (respirátor např. FFP2, KN 95) a ve venkovních prostorách v případě nemůže-li dodržet rozestup 1,5 m. V případě dětí do 15 let postačí rouška. Nadále platí i pro tyto žáky výjimka v případě vážných zdravotních důvodů, pokud mají lékařské potvrzení,
  • nesmí cvičit ve vnitřních prostorách (venku pouze za dodržení rozestupu),
  • nesmí zpívat, pokud nedodrží rozestup 2 m,
  • používá zvláštní hygienické zařízení (pokud takové je),
  • při konzumaci jídla a pití sedí u stolu/v lavici s rozestupem 1,5 m.