Sedmáci se vrátili z Chaloupek plni zážitků

Sedmáci se vrátili z Chaloupek plni zážitků

V týdnu od 3. 12. do 7. 12. 2018 se třída 7. B zúčastnila ekologického pobytu s názvem BADATELSKO-ALCHYMISTICKÝ TÝDEN.

Hned po příjezdu byly děti rozděleny do univerzit (teologická, právnická, lékařská a filozofická) a v těchto skupinách pracovaly celý týden. V pondělí se žáci dozvěděli o meteorologii a kartografii, potom si zkusili nakreslit plánek Chaloupek. Večer hráli hru na mága, zaklínače a kouzelníka.

V úterý vyráběli horkovzdušný balón, který večer vypustili. Dále si zkoušeli vyrábět barvy z rostlin.

Ve středu si všichni vyrobili sluneční hodiny i planety a následně zkoumali souhvězdí. Odpoledne se šlo na túru, kde se cestou dle určitého měřítka rozmisťovaly planety, které si předtím žáci vyrobili. Cílem bylo uvědomit si vzdálenost planet. Večer jsme si pak udělali karneval na téma čert, anděl a Mikuláš.

Další den děti čekalo badatelství, nejprve se rozdělily do menších skupin a zkoumaly následující témata: fenologie, srovnávání vod, samočisticí schopnost potoka, meteorologie, úniky tepla, čisticí prostředky, kůrovec a půda. Následně žáci bádali a zpracovávali výzkumné otázky, které na konci dne odprezentovali. Ve večerních hodinách je dále čekala noční hra s názvem molekuly - každý žák se stal jedním z chemických prvků, děti pak musely najít v lese kartičku se sloučeninou, kterou následně společně vytvořily.

Poslední den čekala účastníky závěrečná hra, při níž využili to, co se za celý týden naučili. Úkolem bylo zpracovat diplomovou práci na zadaná témata. Témata se nacházela schovaná různě v lese a dle mapy a plnění úkolů se k nim žáci mohli dostat. Povinnou součástí diplomových prací byly i dvě citace, graf, obrázek a korektura textu.

„Diplomku“ nakonec všichni úspěšně zakončili a celý týden zvládli perfektně.

 

Mgr. Lucie Gašperáková, vedoucí učitelka

 

FOTOGALERIE ZDE

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...