Schůzky SRPDŠ - omluva a upřesnění pravidel

Vážení rodiče,

reaguji na Vaše dotazy ohledně organizace třídních schůzek.
Nejdříve mi dovolte, abych se omluvila za informaci, že pro vstup do školy se nebude uznávat rychlý antigenní test určený pro samotestování. Tato informace nebyla pravdivá, samotest stačit bude a já jen doufám, že moji omluvu přijmete.
Ptáte se, na základě čeho jsme stanovili tyto podmínky.
Tato doporučení máme z webových stránek MŠMT - sekce NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY KE ŠKOLSTVÍ A KORONAVIRU. Celé znění naleznete v příloze pod tímto textem.
Věřte, že jsme opravdu zvažovali formu schůzek SRPDŠ a na základě Vašich připomínek jsme upřednostnili osobní účast rodičů ve škole. Nikde však nebylo řečeno, že si nemůžete s učiteli domluvit individuální konzultace. Naši učitelé byli vždy ochotni přizpůsobit svůj čas Vám.
Moc se na Vás těšíme, pokud zvolíte formu samotestu, bude ve vestibulu školy určené místo, kde si ho budete moci provést.
Zaznamenala jsem také kritiku na způsob vyhlášení karantény ve dvou třídách devátého ročníku. O pozitivním žákovi jsme se dozvěděli o víkendu. Postup je stanoven tak, že musíme nejdříve kontaktovat KHS, ta stanoví, kterých žáků se karanténa bude týkat. My jsme povinni dodržet doporučení hygieny, ústní doporučení jsme získali v pondělí v 7.50, doplňující písemné vyjádření pak kolem poledne. Okamžitě jsme jednali, obtelefonovali jsme všechny rodiče a od úterý začala pro žáky v karanténě online výuka, v níž se připojují prakticky do všech hodin podle rozvrhu. Zároveň mají průběžně zadávány úkoly prostřednictvím služby Google Classroom.
Ještě jednou se omlouvám za předchozí chybnou informaci ohledně testů, věřím, že mě pochopíte, a těším se na shledání s Vámi.

S pozdravem

PaedDr. Milena Honsová, ředitelka školy

 

Výtah ze stránek edu.cz ZDE

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...