Sady vyřešily mimořádnou situaci na jedničku

Sady vyřešily mimořádnou situaci na jedničku

25. 4. 2019

Žáci 7. - 8. ročníku i učitelé II. stupně absolvovali KURZ MIMOŘÁDNÝCH SITUACÍ VE ŠKOLE, který zajistila profesionální agentura Progress Rescue. 

Účastníci byli nejprve rozděleni do dvou skupin, první z nich prošla v tělocvičně teoretickou přípravou řešení krizových situací, druhá se přesunula na venkovní hřiště, kde došlo na praktické ukázky (střelba, ošetření raněného, informování bezpečnostních složek...). Po dvou hodinách se obě skupiny prostřídaly. Ve 12.15 přišel na řadu nejnáročnější bod celého programu - simulace ozbrojeného útoku. Bylo patrné, že žáci i pedagogové celé dopoledne pozorně naslouchali, neboť se modelovým útočníkem nenechali zaskočit. Stihli se totiž ukrýt a zabarikádovat ve třídách, kde přečkali až do příjezdu zásahové jednotky, která agresora zneškodnila.

 

Fotogalerie ZDE

Článek, fotogalerie + video v Havlíčkobrodském deníku ZDE

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...