Přírodovědná soutěž

Ve čtvrtek 5. 10. se 18 žáků ze 3. – 5. tříd zúčastnilo podzimní přírodovědné soutěže v Ekocentru Chaloupky (Horní Krupá). Dvoučlenné týmy soutěžily v poznávání rostlin a živočichů nebo řešily praktické úkoly z oblasti přírody.  Bylo pěkné počasí a soutěž tedy probíhala na venkovních stanovištích a přírodovědné stezce. Překvapením bylo poznávání ptáků. Pro soutěžící byly připraveny dalekohledy, kterými museli ptáky (obrázky s ptáky) nejprve vyhledat na stromech. Ještě větší dobrodružství bylo rozpoznat hmyz, který žáci vybavení cedníkem a miskou sami nalovili v potoce. Příjemným zpestřením pobytu byla přítomnost malého vydřího mláděte, které si děti mohly pochovat. Všem dětem se v soutěži dařilo a dopoledne v Chaloupkách si opravdu užily.