Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů

Ve středu 19. 4. 2023 se v havlíčkobrodském klubu Oko uskutečnila slavnostní závěrečná prezentace dějepisného projektu Příběhy našich sousedů. Na pódiu se postupně představilo 13 soutěžních týmů z celého Havlíčkobrodska, přičemž naši školu reprezentovala hned dvě družstva.

První tým ve složení Leontýna Coufalová - Anna Finsterlová (vedoucí Daniel Chadim) představil životní příběh paní Dáňové z Chyšky, která byla společně se svou rodinou pronásledována komunistickým režimem. Na společné setkání tato úžasná dáma ráda přijela a děvčata jí v sále předala květiny ke krásnému životnímu jubileu.

Druhý tým ve složení Jáchym Sedláček - Matěj Špiller - Ondřej Sádlo - Adam Mendl (vedoucí Jan Kletečka) posluchače seznámil s nelehkými osudy dcery herce a disidenta Pavla Landovského. Paní Beatrice, jejíž tatínek se v Havlíčkově Brodě narodil, všechny moc potěšila, když na tuto akci přijela až z Prahy, kde v současné době žije.

Projekt Příběhy našich sousedů byl nejen pro soutěžící, ale i jejich vedoucí z řad učitelů nesmírně náročný jak časově, tak logisticky. Skrývalo se za ním obrovské množství práce, které si nesmírně vážíme.

Mockrát díky, zvládli jste to na jedničku!

Fotogalerie  ZDE

 

PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ - ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY PROJEKTU

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...