PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ - SETKÁNÍ DEVÁŤÁKŮ S BEATRICE LANDOVSKOU

PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ - SETKÁNÍ DEVÁŤÁKŮ S BEATRICE LANDOVSKOU
16. 11. 2022, Praha
Naše škola se v letošním školním roce zapojila do národního projektu “Příběhy našich sousedů”. V něm mají týmy žáků za úkol objevit osobu, která byla totalitním režimem nějakým způsobem pronásledována či jinak perzekuována. S touto osobou následně každý tým během roku spolupracuje a natáčí rozhovor.
Našemu týmu čtyř deváťáků se podařil vskutku husarský kousek. Podařilo se mu totiž uskutečnit setkání s BEATRICE LANDOVSKOU, dcerou českého herce, disidenta a chartisty Pavla Landovského, rodáka z Havlíčkova Brodu
Kluci dnešní setkání zahájili v proslulé kavárně Slavia, a to přímo u stolu, u kterého kdysi sedávali samotní chartisté. Následně se s paní Landovskou přesunuli na katedru fotografie FAMU, kde proběhl přibližně dvouhodinový inspirativní rozhovor plný úžasných životních příběhů. Paní Landovská na závěr setkání poskytla žákům cenné rodinné fotografie, na kterých je zachycena ve společnosti takových velikánů, jako byli Václav Havel, Ludvík Vaculík či Marta Kubišová.
Po rozloučení se žáci vydali na historickou procházku Prahou - navštívili Kampu, Čertovku, Lennonovu zeď, Karlův most, Staroměstské náměstí a celou prohlídku zakončili uctěním památky 17. listopadu na Národní třídě.
Kluci, byli jste neskutečně profesionální a jsem vděčný, že jsem dnešní naplněný den mohl prožít s Vámi. Věřím, že dnešní setkání s paní Landovskou zůstane v našich srdcích napořád. Těším se na výsledek našeho projektu!!! 
 
Mgr. Jan Kletečka, vedoucí projektového týmu na ZŠ V Sadech
 
 
Další fotografie naleznete ZDE

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...