Pěvecký sbor Oříšek vyrazil do hor

Pěvecký sbor Oříšek vyrazil do hor

Návrat ke kořenům

V těchto dnech jsou tomu právě 3 roky od chvíle, kdy se sbor Oříšek vrátil ze svého tradičního soustředění v Orlických horách. V horském prostředí tehdy čerpal energii pro svou jarní koncertní šňůru, jež byla završena velkolepým koncertem v hlavním sále KD Ostrov (10. 6. 2019). Sbor prožíval nejlepší okamžiky od svého vzniku a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla nastat nějaká změna. Tehdy jsme ještě netušili, že se k nám mílovými kroky blíží „wuchanský strašák“, který na další tři roky zmrazí veškeré naše plány. Nastala doba temna, kdy sbor Oříšek de facto zanikl.

V září tohoto školního roku jsme začali budovat sbor Oříšek znovu, od úplného základu. Z původního složení nám zůstalo pouhopouhých 6 zpěváků a do nově rozjíždějícího se vlaku nám nastoupilo hned 39 zcela nových pasažérů. Podzim plynul jako voda a my se těšili na naše první společné koncerty v adventním období. Bohužel se ale náš vlak ani pořádně nerozjel a „wuchanský strašák“ nás opět přiměl zastavit. Vánoční koncert jsme tak nahráli pouze online (5. 12. 2021).

Teď však konečně cítíme naději! Ve dnech 21.-24. dubna jsme prožili kouzelné „oříškovské“ soustředění v Orlických horách. Na chatě Kačenka jsme strávili 4 nezapomenutelné dny, které nám do srdcí vtiskly nové vzpomínky a nová přátelství. Cítím obrovskou hrdost. Už před sebou nevidím 40 nervózních pasažérů, ale partu kamarádů, kteří táhnou za jeden provaz, umí se vzájemně povzbudit a společně uhánějí plnou rychlostí vstříc svým prvním velkým koncertům.

Moc se těšíme, až se s Vámi po třech letech konečně potkáme.

Za celý sbor,
Jan Kletečka 

P. S.
Už teď Vám můžeme prozradit dva termíny našich koncertů:
- 28. 5. – Pojďte s námi do školy (od 15:00 u nás ve škole ve II. patře)
- 9. 6. – Hlavní jarní koncert (od 18:00 v sále Staré radnice)

 

Fotogalerie ZDE
 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...