Exkurze PRAHA - 5. ročník

Exkurze PRAHA - 5. ročník

Seznámení s Prahou - o historických památkách se učíme v terénu

Za nejznámějšími historickými skvosty do naší matičky Prahy cestovali žáci 5. ročníku.

V komentované prohlídce s průvodci jsme rychlou chůzí prošli a seznámili se s historií a významnými osobnostmi Václavského náměstí, Valdštejnské zahrady, Pražského hradu, kde nechyběla návštěva katedrály sv. Víta, Starého královského paláce, Basiliky sv. Jiří, Zlaté uličky. Nerudovou ulicí jsme pokračovali přes Malostranské náměstí a Karlův most na Staroměstské náměstí. Viděli jsme střídání hradní stráže na Pražském hradě, kopie korunovačních klenotů ve Vladislavském sále, oranžové kapry, výry a umělou krápníkovou stěnu ve Valdštejnské zahradě, sledovali jsme odbíjení pražského orloje s babylonským, staročeským nebo německým časem a pravidelnými astronomickými cykly, různá domovní znamení v Nerudově ulici aj.

V průběhu celodenní exkurze jsme se dozvěděli velmi mnoho zajímavostí, názorně si mohli prohlédnout jednotlivé památky, zopakovat probrané učivo a historické údaje z vlastivědy.

Bylo by skvělé, kdybychom informace, které jsme od průvodců slyšeli, nezapomněli. 
 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...