Chaloupky Horní Krupá - 5. B

Chaloupky Horní Krupá - 5. B
Staročeský adventní čas spojený se všemi vánočními svátky a tradičními zvyky jeli žáci z 5. B prožít do Chaloupek v Horní Krupé. V dopoledním programu Ochutnejte vánočního kubu se učili vyrobit třezolku z jablíčka, správně přiřadit a popsat jednotlivé adventní svátky, připravit štědrovečerní stůl s tradiční horáckou ošatkou, připomněli si zapomenuté štědrovečerní zvyky a pokrmy včetně vánočního kuby z krup, který měli možnost i ochutnat. Někteří ze žáků si mohli vyzkoušet též věštění do dalšího roku. Nechybělo ani pouštění lodiček z ořechových skořápek nebo sami žáci sestavovali živý betlém. Rodiče žáků budou určitě mile překvapeni, co jim dítka na Štědrý den tradičního připraví.
Přejeme krásné Vánoce.
 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...