Bitva tří císařů měla na pořadu druhý díl

Bitva tří císařů měla na pořadu druhý díl

24. 4. 2019

Druhá část žáků 8. a 9. ročníku absolvovala poslední dubnovou středu dějepisnou exkurzi, která se opět vydala po stopách bitvy tří císařů, tentokrát však v opačném sledu. Ještě za nevlídného a větrného počasí vystoupali účastníci do výšky 296 m n. m., aby se z kopce Santon rozhlédli po bitevním poli. Následně se všichni přesunuli do sluncem zalitého městečka Slavkov u Brna a navštívili místní zámek i s překrásným parkem. Po dobrém obědě pak zamířili žáci i jejich učitelé na Mohylu míru, kde v multimediální expozici svedli rozhodující bitvu. Vítězové uctili památku padlých v nedaleké kapli a pomalu se vydali na cestu k domovu, která byla okořeněna tradiční zastávkou v řetězci rychlého stravování. I přes složitou dopravní situaci dorazila výprava krátce po 19. hodině zdárně do cíle.

 

Fotogalerie ZDE

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...