Biologická olympiáda ve školním roce 2021/2022

Biologická olympiáda ve školním roce 2021/2022

ŘÍJEN 2021 - BŘEZEN 2022

Již loňský podzim (14. 10. 2021) proběhla BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA v 5. ročníku, každá třída měla dvě hodiny. V rámci olympiády žáci plnili různé úkoly, které si pro ně připravili žáci 9. ročníku ze skupiny EMV. Soutěžních částí bylo 5 – třídění odpadu, slalom s otázkami, hra Riskuj, kvízy se zvířaty a různé tipovací otázky. Navíc si žáci 9. ročníku ještě připravili tancování v čase, kdy žáci čekali na vyhodnocení.

4. ročník – 21. 10. 2021 (stejný program)

Organizátoři:  Jančová Tereza, Jícha Viktor, Kulhánek Vojtěch, Mazánková Hana, Med Luboš, Provazníková Anna, Průžová Kamila, Vejsadová Eliška, Zavřelová Julie, Zajíčková Petra.

2. - 3. ročník – 10. 3. 2022 – další část proběhla až v březnu, kdy konečně skončila různá covidová opatření. Žáci měli v programu deset stanovišť (program: poznávání exotických zvířat, domácích zvířat, ovoce a zeleniny, zvuky zvířat, rostlin, vůní, dopravních značek a různých potravin, třídění odpadů, pohybové hry s otázkami)

3. třídy soutěžily 2. a 3. hodinu, 2. třídy potom 4. a 5. vyučovací hodinu. Jelikož soutěžil celý ročník najednou, bylo i více organizátorů (9. ročník skupina EMV a 8. ročník skupina EMV). Druhý i třetí ročník měl vyhlášených 8 umístění, ceny obsahovaly batůžky a různé předměty od města Havlíčkův Brod + bloky na psaní a fixy.

Organizátoři: Jančová Tereza, Jícha Viktor, Kulhánek Vojtěch, Mazánková Hana, Med Luboš, Provazníková Anna,  Průžová Kamila, Vejsadová Eliška, Zavřelová Julie, Zajíčková Petra. (9. ročník)

Bukhbilegt Misheel, Ficbauerová Gabriela, Kočí Zuzana, Lechanová Aneta, Lechanová Natálie, Lepešková Nelly, Pavelková Karolína, Pazourová Karolína, Reinischová Lucie, Šimková Anna. (8. ročník)

Věřím, že se děti z I. stupně nejenom naučily mnoho nových věcí, ale také si celou soutěž patřičně užily a poznaly nové kamarády.

FOTOGALERIE ZDE

 

Mgr. Lucie Gašperáková, organizátorka BO

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Co dnes vaříme

loader Načítám...