137 BĚŽCŮ VYSOČINY ZAVÍTALO DO SADŮ

V pátek 29. 9. 2023 se uskutečnil již 17. díl Běžce Vysočiny, který tentokrát zamířil k nám do Havlíčkova Brodu.

Spolupořádající Základní škola V Sadech nabídla všem aktivním i pasivním účastníkům zázemí ve svých prostorách a po vyřízení nezbytných formalit mohlo dojít na samotné soutěžní klání.

Přesně v 16.30 odstartovali atletické odpoledne naši nejmenší. Zde nešlo až tolik o výsledky, důležitější byla chuť, odhodlání či radost z pohybu na čerstvém vzduchu. A potěšil také počet předškoláků, který se vyšplhal na sympatické číslo 28!

Poté následovaly závody dětí školou povinných a úderem 17. hodiny odstartoval hlavní běh, který se jako had proplétal cestami a pěšinami malebného parku Budoucnost. Mezi muži si slávu vydobyl novovčelnický rytíř Jirka Nevoral (39:20), jenž bez problémů udolal svého největšího soupeře Michala Tomáška z Malče (39:56). O třetí místo se pak rozpoutal neskutečný souboj mezi několika běžci. Skvělým finišem na poslední stovce vypálil všem rybník Vratislav Libánský (40:03) a připsal si tak kromě traťového osobáku i nejlepší umístění v letošní sezóně.

Pětikilometrová ženská trať se stala snadnou kořistí pro příseckou raketu Lucii Šarounovou (20:01). Ta potvrdila své běžecké kvality a nechala na štítě druhou Olinku Krčálovou z Polné (21:28) i třetí Petru Dvořákovou z Čáslavi (21:34).

Sympatické bylo, že akce přilákala také žáky a učitele pořádající školy. Někteří z nich si tak mohli vůbec poprvé vyzkoušet atmosféru opravdového závodu se vším, co k tomu náleží. Vše by ale nevzniklo bez usilovné práce mnoha lidí.

Závěrečné poděkování proto patří především Městu Havlíčkův Brod za štědrý finanční příspěvek ve výši 20 000 Kč, dále paní ředitelce Mileně Honsové, kolegům z pedagogického sboru, panu školníkovi, žákům, kamarádům i rodičům za pomoc při organizaci. A v neposlední řadě velký dík také všem běžcům a fanouškům, že se v tak hojném počtu k nám do Sadů dostavili.smileyyesheart

Mgr. Vratislav Libánský, ředitel závodu

Převzato z FB profilu autora, upraveno

FOTOGALERIE ZDE