Dnes je pátek 19. 4. 2019 a svátek má Rostislav

Den bez aut na ZŠ V Sadech

Den bez aut na ZŠ V Sadech

24. 9. 2018

Také v letošním roce se naše město připojilo k MEZINÁRODNÍMU DNI BEZ AUT a připravilo pro tuto příležitost bohatý program, jehož hlavní součástí se opět staly děti z havlíčkobrodských základních škol.

 

Už na začátku léta byla na téma DEN BEZ AUT VE MĚSTĚ HAVLÍČKŮV BROD vyhlášena výtvarná soutěž a žáci I. stupně se do ní po prázdninách s chutí zapojili. Nejlepší výkresy pak putovaly na město, kde je odborná porota prohlédla a ta nejlepší díla nachystala k ocenění. Ale nepředbíhejme!

V pondělí nebylo po přechodu tlakové níže Fabienne zrovna nejlepší počasí, ale mezi černými mraky se na nás občas usmálo i sluníčko, a tak mohli naši nejmenší vyrazit na Havlíčkovo náměstí, kde je čekal důležitý úkol - "rozjásat" šedavou dlažbu pomocí barevných kříd. I když dešťové kapky se ukázaly jako zdatný protivník, děti pracovaly tak usilovně, že se jim dokonce podařilo "zkrášlit" i Koudelovu kašnu.

Práce však čekala i na ty starší. Žáci 6. ročníku absolvovali na zapůjčeném bicyklu jízdu zručnosti, při níž kromě času rozhodovaly i nejrůznější jízdní dovednosti. Mladým cyklistům byli k ruce žáci 9. C, kteří zde po celý den ochotně pomáhali s organizací. A aby to nebylo líto těm zbývajícím, zapojili se též žáci 7. a 8. tříd, kteří pro změnu vyplňovali testové otázky z dopravní výchovy.

Na závěr celého dne pak přišla slavnostní chvíle, neboť v sále Staré radnice došlo k vyhlášení vítězů již zmíněné výtvarné soutěže. Paní místostarostka Ivana Mojžyšková předala autorům tří nejlepších prací z každé základní školy pohár, diplom a drobnou pozornost.

 

 

 

Za ZŠ V Sadech byli oceněni tito žáci:

 

 

 

1. místo: Veronika Jindrová, Jakub Obrtal (2. A)

 

2. místo: Simona Svobodová (1. A)

 

3. místo Kvido Wasserbauer (3. B)

 

 

 

 

Gratulujeme!!!

 

 

 

 

Fotogalerii z celého DNE BEZ AUT přinášíme ZDE

 

 

 


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny