Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019 a svátek má Vladimír

ZŠ V Sadech čestným členem rodiny Nicholase Wintona

ZŠ V Sadech čestným členem rodiny Nicholase Wintona

13. 10. 2015

   Žáci 7. - 9. ročníku se zúčastnili kulturního pořadu s názvem Nicholas Winton - Síla lidskosti. Účastníci nejprve zhlédli stejnojmenný dokumentární film režiséra Matěje Mináče, který mapoval život muže, jenž zachránil 669 československých dětí před téměř jistou smrtí v koncentračních táborech. Po filmu následovala zajímavá beseda s dramaturgem pořadu panem Zdeňkem Tulisem, z jehož úst zaznělo mnoho dalších, často velmi překvapivých informací o siru Nicholasi Wintonovi, jenž zemřel letos ve věku 106 let. Na závěr tohoto emotivního setkání uctil celý sál "Nickyho" památku rozsvícenými displeji mobilních telefonů a několik šťastných výherců si domů odneslo cenu v podobě krásné knihy.

 

Naše škola obdržela certifikát čestného členství v Nickyho rodině.

 

Více informací na www.wintonfilm.com


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny