Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019 a svátek má Vladimír

Úspěšná partie v Okrouhlici

Úspěšná partie v Okrouhlici

Šachový turnaj dětí „ OKROUHLICE 2017“

V pořadí třetí turnaj dětí ze šachových kroužků při ZŠ, které jsou vedeny trenéry ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, se v pátek 23. 6. 2017 uskutečnil v místní sokolovně za účasti 42 žáků a žákyň okolních základních škol.

Nad turnajem převzal záštitu starosta Okrouhlice Ing. Lubomír Pospíchal a organizačně zabezpečil ŠK Jiskra Havlíčkův Brod.

Největší účast dětí v turnaji měla domácí ZŠ SLUNEČNICE Okrouhlice a rovněž havlíčkobrodská ZŠ V Sadech - 11 šachistů, dále ZŠ Wolkerova a ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod - 6, ŠK Jiskra - 4, ZŠ Lučice a Okrouhlice - 2. Menší účast žáků šachového kroužku z Lučice byla z důvodu jiné akce školy. Hrál se jeden turnaj řízený šachovým programem na 7 kol, a to tempem 12 minut pro každého hráče na partii.

Vítězem turnaje se po dramatických bojích na šedesáti čtyřech polích stal největší favorit Tomáš Němec ze ZŠ Wolkerova, druhý skončil Vítek Fencl ze ZŠ Slunečnice Okrouhlice a třetí místo obsadil Felix Fišer ze ZŠ V Sadech.

 

 Nejúspěšnější šachisté v jednotlivých kategoriích:

 

Děvčata do 7 let : 1. Hanička Bártová - ZŠ V Sadech, 2. Lucinka Kachlířová - MŠ Slunečnice

Děvčata do 8 let: 1. Kristýnka Karlíková - ZŠ V Sadech, Havlíčkův Brod 2. Adélka Celarová - ZŠ Okrouhlice, 3. Hanička Bártová - ZŠ V Sadech 

Děvčata do 9 let: 1. Štěpánka Prášková, 2. Štěpánka Brejchová (obě ZŠ V Sadech), 3. Zuzanka Šuveríková - ZŠ Slunečnice

Děvčata do 10 let: 1. Anička Šimánková - ZŠ Lučice, 2. Sabinka Kolářová, 3. Hanička Koutná (obě ZŠ Slunečnice)

Děvčata do 12 let: 1. Terezka Vodičková - ZŠ Štáflova,  2. Anička Satrapová - ZŠ Wolkerova 

Chlapci do 8 let: 1. Sebastián Průša, 2. Kvido Wasserbauer, 3. Martin Aufsficír ( všichni ZŠ V Sadech)

Chlapci do 9 let: 1. Vítek Fencl - ZŠ Slunečnice, 2. Felix Fišer - ZŠ V Sadech, 3. Tomáš Koumar - ZŠ Wolkerova 

Chlapci do 10 let: 1. Patrik Pfeffer - ZŠ V Sadech Havl.Brod, 2. Matěj Pavliš - ŠK Jiskra (ZŠ Konečná), 3. Václav Švásta - ZŠ Slunečnice

Chlapci do 12 let : 1. Michal Žáček - ZŠ V Sadech, 2. Erka Bazarsad - ZŠ Štáflova, 3. Jakub Plachý - ZŠ Wolkerova 

Chlapci do 14 let: 1. Tomáš Němec  2. Jakub Atia (oba ZŠ Wolkerova)

Vyhodnoceni byli také nejmladší účastníci turnaje: pětiletý Štěpán Beránek a šestiletá Lucinka Kachlířová  (oba ZŠ Slunečnice Okrouhlice).

Celkem bylo uděleno 25 medailí, nejvíce jich vybojovali žáci ZŠ V Sadech (10 medailí, z toho 5 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové), dále se umístila ZŠ Wolkerova 5 (Z-1, S-2, B-2), ZŠ a MŠ Slunečnice Okrouhlice 5 (Z-1, S-1, B3), dvě medaile získala  ZŠ Štáflova ( Z-1, S-1) a po jedné medaili ZŠ Okrouhlice ( S-1) , ZŠ Lučice ( Z-1) a ZŠ Konečná ( S-1), kterou reprezentoval Matěj Pavliš (ŠK Jiskra).

Poháry a  medaile  předal vítězům starosta pořádající obce Ing. Lubomír Pospíchal. Všichni účastníci obdrželi věcné ceny. Turnaj dobře prověřil šachové dovednosti dětí a přítomní trenéři se shodli, že většina soutěžících zaznamenala velký pokrok.

Podrobné výsledky spolu s mnoha fotografiemi naleznete na webových stránkách ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod: www.sachy-hb.cz

Poděkování patří všem rodičům, kteří dětem účast na turnaji umožnili, i těm, kteří se podíleli na přípravě a organizaci (panu starostovi Pospíchalovi, organizátorům ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, p. Václavu Adamcovi a paní Lucii Fenclové za krásné fotografie z turnaje).

 

Za organizátory turnaje                                                Václav Paulík

 

Fotografie použita s laskavým svolením ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

http://sachy-hb.cz/fotogalerie/nggallery/all/Okrouhlice-2017


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny