Dnes je neděle 26. 5. 2019 a svátek má Filip

Úspěch mladých zemědělců ze Sadů

Úspěch mladých zemědělců ze Sadů

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se 4 zástupci naší školy (Beránek Jan Miroslav – 6. A, Baladová Aneta – 7. C, Palacká Martina – 7. B a Peca Adam - 7. B) zúčastnili krajského kola soutěže Zemědělství na Vysočině. Součástí byl také test znalostí, který absolvovalo celkem 135 dětí ze základních škol našeho regionu. Žáci se během dne zapojili i do různých soutěží s tematickým zaměřením, například si vyzkoušeli dojení krávy na maketách, poznávali druhy vajec, rostliny či jejich semínka. Čekaly na ně také úkoly zaměřené na zručnost – škrábání brambor a práce se šroubovákem.

 

Pro 20 nejlepších připravili organizátoři na začátek června aktivní a zajímavý dvoudenní program.

 

Vybraní účastníci nejprve navštíví Městské lesy Jihlava a potom se vydají do Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě, kde budou mít možnost vidět genovou banku. Dále si prohlédnou Zemědělské družstvo Maleč a den zakončí večerním programem v Bystřici nad Pernštejnem. Po přespání v budově SZeŠ na ně čeká prohlídka Centra Eden, poté zavítají do skanzenu na Veselém Kopci a pozváni budou i na soukromou zemědělskou farmu v Havlíčkově Borové.

 

A toto všechno nemine jednoho z našich účastníků, a to konkrétně Adama Pecu, který skončil na výborném 20. místě. Gratulujeme!!!

 

Článek připravila Mgr. Lucie Gašperáková

 

 


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny