Dnes je pátek 17. 8. 2018 a svátek má Petra

Úspěch mladých zemědělců ze Sadů

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se 4 zástupci naší školy (Beránek Jan Miroslav – 6. A, Baladová Aneta – 7. C, Palacká Martina – 7. B a Peca Adam - 7. B) zúčastnili krajského kola soutěže Zemědělství na Vysočině. Součástí byl také test znalostí, který absolvovalo celkem 135 dětí ze základních škol našeho regionu. Žáci se během dne zapojili i do různých soutěží s tematickým zaměřením, například si vyzkoušeli dojení krávy na maketách, poznávali druhy vajec, rostliny či jejich semínka. Čekaly na ně také úkoly zaměřené na zručnost – škrábání brambor a práce se šroubovákem.

Pro 20 nejlepších připravili organizátoři na začátek června aktivní a zajímavý dvoudenní program.

Vybraní účastníci nejprve navštíví Městské lesy Jihlava a potom se vydají do Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě, kde budou mít možnost vidět genovou banku. Dále si prohlédnou Zemědělské družstvo Maleč a den zakončí večerním programem v Bystřici nad Pernštejnem. Po přespání v budově SZeŠ na ně čeká prohlídka Centra Eden, poté zavítají do skanzenu na Veselém Kopci a pozváni budou i na soukromou zemědělskou farmu v Havlíčkově Borové.

A toto všechno nemine jednoho z našich účastníků, a to konkrétně Adama Pecu, který skončil na výborném 20. místě. Gratulujeme!!!

Článek připravila Mgr. Lucie Gašperáková