Dnes je středa 17. 10. 2018 a svátek má Hedvika

Naše škola se připojila ke Světovému dni bez tabáku

31. 5. 2016

Již od roku 1987 vyhlašuje Světová zdravotnická organizace poslední květnový den jako Den bez tabáku. Snaží se tím upozornit širokou veřejnost na problematiku nikotinové závislosti a rizika spojená s kouřením, ať už aktivním nebo pasivním.

Ke Dni bez tabáku se i v letošním roce připojila ZŠ V Sadech. Děti na prvním stupni se nejprve seznámily s vlivem kouření na zdraví člověka a poučily se z pohádky Čudimíra a kouzelník. Se svými učitelkami dále probíraly mýty a fakta o kouření, diskutovaly o vlivu reklamy na tabákové výrobky, povídaly si o historii cigaret či o tom, jak se člověk může stát obětí pasivního kouření.

V dalších vyučovacích hodinách vytvářeli žáci emotivní kresby (např. Zlá cigareta), luštili křížovku a vyplňovali pracovní listy. Tyto činnosti byly obohaceny o různá dechová cvičení a čichové hry.

Celá akce, jež proběhla za podpory Města Havlíčkův Brod a Kraje Vysočina, se velmi zdařila a děti si vedle zábavy odnesly i řadu důležitých poznatků, které se jim mohou hodit, až se ve svém životě setkají se skutečnou "Zlou cigaretou".

FOTOGALERIE ZDE