Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019 a svátek má Vladimír

Naše škola se připojila ke Světovému dni bez tabáku

Naše škola se připojila ke Světovému dni bez tabáku

31. 5. 2016

Již od roku 1987 vyhlašuje Světová zdravotnická organizace poslední květnový den jako Den bez tabáku. Snaží se tím upozornit širokou veřejnost na problematiku nikotinové závislosti a rizika spojená s kouřením, ať už aktivním nebo pasivním.

Ke Dni bez tabáku se i v letošním roce připojila ZŠ V Sadech. Děti na prvním stupni se nejprve seznámily s vlivem kouření na zdraví člověka a poučily se z pohádky Čudimíra a kouzelník. Se svými učitelkami dále probíraly mýty a fakta o kouření, diskutovaly o vlivu reklamy na tabákové výrobky, povídaly si o historii cigaret či o tom, jak se člověk může stát obětí pasivního kouření.

V dalších vyučovacích hodinách vytvářeli žáci emotivní kresby (např. Zlá cigareta), luštili křížovku a vyplňovali pracovní listy. Tyto činnosti byly obohaceny o různá dechová cvičení a čichové hry.

Celá akce, jež proběhla za podpory Města Havlíčkův Brod a Kraje Vysočina, se velmi zdařila a děti si vedle zábavy odnesly i řadu důležitých poznatků, které se jim mohou hodit, až se ve svém životě setkají se skutečnou "Zlou cigaretou".

 

FOTOGALERIE ZDE


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny