Dnes je pátek 19. 4. 2019 a svátek má Rostislav

Maruška mezi olympijskými vítězi

Celorepublikové finále OVOV za účasti Marie Musilové z 8. A
Maruška mezi olympijskými vítězi

Maruška mezi olympijskými vítězi

   Ve dnech 5. – 8. 9. 2013 proběhlo v Praze celorepublikové finále OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) pod záštitou olympijských vítězů v desetiboji Roberta Změlíka a Romana Šebrleho. Mladí sportovci prokázali, že jsou opravdu všestranní, neboť museli absolvovat 10 různorodých soutěží. Svůj desetiboj vybírali z 12 možností (4 atletické disciplíny, 3 testy dynamické síly, 2 testy výbušné síly, plavání, gymnastika a dribling s míčem).

   Mezi 60 finalistek ročníku 2000 se probojovala také Marie Musilová, žákyně 8. ročníku havlíčkobrodské ZŠ V Sadech. Maruška předvedla velmi hodnotné výkony a umístila se ve své kategorii na 34. místě. Spolu s ostatními prožívala nádhernou atmosféru sportovního zápolení v duchu fair play. Ta byla navíc okořeněna účastí olympijských legend, kterých se na stadionu Evžena Rošického sešlo více než padesát.

  Projekt OVOV si klade za cíl zvýšit osobní aktivity co největšího počtu chlapců a dívek v rámci celé ČR, protože i v dnešní době, která není příliš nakloněna sportování a zdravému pohybu, stále platí ono okřídlené úsloví „Ve zdravém těle zdravý duch“.


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny