Dnes je neděle 18. 11. 2018 a svátek má Romana

Jazykový pobyt žáků ve Velké Británii

3. 10. - 9. 10. 2015

Díky dotačnímu programu MŠMT (Výzva 56) se mohlo 40 vybraných žáků naší školy zdarma zúčastnit jazykového pobytu ve Velké Británii.

Odjezd byl naplánován na sobotu 3. října. Účastníci ze 7. - 9. ročníku se vydali v doprovodu svých pedagogů vstříc novému dobrodružství. Přes Německo a Francii se dostali až do přístavu Calais, kde je čekal trajekt, který je během necelých dvou hodin přepravil do britského Doveru. Odtud už zbýval jen kousek do cílové destinace - lázeňského střediska Margate.

Zde se děti rozmístily do hostitelských rodin a čekalo na ně množství zážitků. Vedle zdokonalování se v anglickém jazyce na místní škole poznali žáci při výletech i blízké okolí. Navštívili město Canterbury, které se pyšní svou úchvatnou gotickou katedrálou. Dalším cílem byl hrad v Rochesteru a k nezapomenutelným zážitkům patřila i procházka po křídových útesech nad mořem. K hlavním lákadlům však jistě patřila cesta do hlavního města. V Londýně, jenž má dnes více než 8 milionů obyvatel, navštívily děti nejznámější památky, ale došlo zde i k zajímavému setkání s našimi učitelkami anglického jazyka, které zde ve stejné době absolvovaly studijní pobyt.

Každé poznávání však jednou končí, a tak ve čtvrtek 8. října se účastníci "britské mise" museli rozloučit se svými milými hostiteli a vydali se na cestu domů. Krátce se ještě zastavili v přístavu Dover, kde čekali na trajekt, a pak už po stejné trase směřovali do vlasti. Cesta probíhala nad očekávání dobře a v pátek kolem 14. hodiny všichni ve zdraví dorazili do Havlíčkova Brodu.

Zvláštní poděkování patří pedagogickému doprovodu našich dětí: Janu Domkářovi, Josefu Beránkovi a Markétě Bockschneiderové.

Malá fotogalerie ZDE