Dnes je pátek 19. 4. 2019 a svátek má Rostislav

Frankův memoriál 2015

Frankův memoriál 2015

14. - 15. 12. 2015

   Adventní čas si mladí fotbalisté naší školy zpestřili účastí na 22. ročníku Memoriálu Andreja Franka. Prestiž tohoto dvoudenního mezinárodního halového fotbalového turnaje ve Spišské Nové Vsi každým rokem stoupá a jsme rádi, že jsme bráni jako jeden z nejtradičnějších účastníků. Po sportovní stránce přináší účast našim chlapcům skvělou konfrontaci s mládežnickými akademiemi ze Žiliny, Prešova či Košic a dále s celky ze Spišské Nové Vsi a Bílovce. Odehráním množství těžkých zápasů tak nabírají cenné fotbalové zkušenosti do budoucna.

   Turnaj je též velkou společenskou událostí, proto i přes svůj nabitý program pozvání přijal trenér úspěšné slovenské fotbalové reprezentace Ján Kozák, který jej spolu s primátorem města zahajoval.

   Po zápasech ve svých šestičlenných základních skupinách se naše celky probojovaly do závěrečných soubojů o medaile. Obě semifinále byla dlouho vyrovnaná a až jejich závěry vždy rozhodly o našich porážkách. Starší žáci podlehli celku ŠSK Bílovec 2:5, mladší žáci týmu Tatran Prešov 2:6. V souboji o třetí místo sehráli krásný a vyrovnaný zápas naši starší žáci se suverénem skupiny východ a účastníkem první slovenské žákovské ligy Tatranem Prešov, ale po porážce 4:6 brali nepopulární „bramborové“ medaile. S nimi se nechtěl spokojit tým našich mladých nadějí a po skvělém výkonu porazil tým VSS Košice 5:2. Chlapci tak byli na slavnostním ceremoniálu dekorováni bronzovými medailemi a do vitríny naší školy přivezli krásný pohár za třetí místo, k čemuž jim rádi gratulujeme.   

   Všem zúčastněným pak děkujeme za skvělou reprezentaci nejen naší školy, ale i našeho města.

 

Turnaje se zúčastnili tito žáci: Štěpán Bárta, Maxmilián Bartók, Lukáš Dočkal, David Gruber, Vítězslav Gruber, Petr Janota, Daniel Kolář, Marek Musil, Vojtěch Novák, Matěj Petr, Aleš Rázl, Michal Rázl, Jakub Svoboda, Jan Synecký, Zdeněk Šimánek, Patrik Vak a Pavel Víšek. 

 

Článek pro naši redakci připravil pan Radek Kolář

 

Kdo byl Andrej Frank?

Odpověď najdeme v článku na stránkách pořádajícího oddílu FK Spišská Nová Ves.

 

 

FOTOGALERIE ZDE


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny