Dnes je pondělí 27. 5. 2019 a svátek má Valdemar

Deváťáci se vrátili z Prahy plní zážitků

Deváťáci se vrátili z Prahy plní zážitků

20. - 23. 6. 2017

V rámci projektu „Ještě nekončíme“ vyrazilo 28 žáků 9. ročníku do našeho hlavního města. Po ubytování na kolejích České zemědělské univerzity Praha Suchdol vyrazili společně se svými učiteli Janem Kletečkou a Vratislavem Libánským na Letiště Václava Havla, kde je čekala dvouhodinová prohlídka. Po úvodním slovu pana průvodce a vstupu přes bezpečnostní kontroly naložil přítomné autobus a projel s nimi veškerá zákoutí letištního areálu. Zlatým hřebem bylo spatření Airbusu A380, největšího osobního letounu na světě, který se připravoval na start do Spojených arabských emirátů. Po návratu a večeři v menze nebyli ještě žáci příliš unaveni, proto si s chutí zahráli fotbálek na místním hřišti.

Na druhý den byl připraven velmi náročný program. Po snídani čekal žáky přesun k budově České televize na Kavčích horách. Pan průvodce Adámek doslova "protáhl" výpravu ze ZŠ V Sadech celým komplexem a deváťáci si odtud odnesli mimořádné zážitky, když mohli spatřit řadu významných hereckých osobností v čele s Terezou Voříškovou, Alešem Hámou či Taťánou Medveckou. Nahlédli také do studia, ve kterém se právě chystalo natáčení soutěžního pořadu "Kde domov můj?", a na závěr se dokonce jednoho natáčení, jež vedl pan režisér Smyczek, směli na krátkou chvíli zúčastnit. Rovněž si zkusili práci kameramanů či redaktorů a mohli si vyzkoušet některé rekvizity ze známých pořadů. Poté se již všichni přesunuli na nedaleký Vyšehrad a prošli si hřbitov slavných českých osobností. Na Václavském náměstí se pak výprava občerstvila a čekal ji další program v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Žáci i jejich učitelé zhlédli poutavě zpracovaný dokumentární film o atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha a navštívili kryptu, ve které se prozrazení atentátníci marně bránili nacistické přesile. Celá návštěva byla umocněna naprosto mimořádným výkonem paní průvodkyně, která všechny návštěvníky doslova vtáhla do tohoto příběhu. Metrem a autobusem se žáci opět přesunuli na večeři a před večerkou přišly na řadu i různé společenské hry.

Třetí den přivítal účastníky obrovským vedrem, kdy teplota ve stínu vyšplhala až k 35 stupňům. Přesto se všichni vydali i s velkými zásobami vody do areálu Pražského hradu, kde je kromě přísných bezpečnostních kontrol čekala i paní průvodkyně Žižková, která během téměř tří hodin provedla deváťáky nejrůznějšími zákoutími. Postupně tak navštívili všechna čtyři pražská nádvoří, Chrám svatého Víta, Starý královský palác i s Vladislavským sálem či populární Zlatou uličku. Naprosto vyčerpaní výkladem i stále větším horkem sešli účastníci na Malostranské náměstí, kde si dopřáli zasloužené občerstvení. Poté vyrazili k Lennonově zdi a pustili se podél levého vltavského břehu, kde se ujal průvodcovství Daniel Kolář z 9. A. Žáci následně přešli po mostě Legií k Národnímu divadlu a vydali se Národní třídou směrem k Václavskému náměstí, aby si zde nakoupili nejrůznější suvenýry. Poté již všichni zamířili na koleje a po večeři se příjemně zchladili v plaveckém bazénu.

Celý pobyt utekl jako voda a další den už se výprava deváťáků musela rozloučit s krásami "stověžaté matičky" a zamířila zpět do Havlíčkova Brodu. 

 

Fotogalerie - 1. část ZDE

 

Fotogalerie - 2. část ZDE

 


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny