Dnes je pátek 19. 4. 2019 a svátek má Rostislav

Den zdraví na ZŠ V Sadech

Den zdraví na ZŠ V Sadech

20. 4. 2016

Stejně jako v loňském roce se i letos naše škola připojila ke Světovému dni zdraví. Za podpory Města Havlíčkův Brod a Kraje Vysočina jsme uspořádali asi hodinový osvětový program, který byl tentokrát určen zejména žákům 3. tříd. Při jeho přípravě se nám osvědčilo tradiční motto DĚTI DĚTEM, neboť velkou část představení připravovali starší žáci pro své mladší kamarády.

 

Celá akce byla zahájena praktickými ukázkami první pomoci, následoval stručný referát žákyně 8. A Ester Schwarzové, který seznámil diváky s nebezpečnou nemocí jménem cukrovka. Poté došla řada na nejrůznější hry a soutěže, velkým lákadlem pro malé děti byl zejména trénink chuťových buněk při poznávací ochutnávce některých druhů ovoce a zeleniny. Na závěr zazpívali naši třeťáci krásnou písničku a odměnou pro všechny mlsné jazýčky byla konzumace "zdravých" dobrot, které nachystaly žákyně 8. A ve spolupráci se svými učitelkami.

 

Krásnou kulisu představení ještě zviditelnila zdařilá výtvarná díla na téma zdravá výživa, která pečlivě připravovala třída 8. C.

 

Všem zúčastněným, dětem, paní učitelkám i sponzorům, patří velké poděkování a již se těšíme na další obdobnou akci, do níž se zanedlouho zapojíme, a tou bude Světový den bez tabáku.

 

Více snímků v naší fotogalerii ZDE

 


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny