Dnes je středa 17. 10. 2018 a svátek má Hedvika

Den bez tabáku také na ZŠ V Sadech

31. 5. 2017 proběhl na ZŠ V Sadech projekt ke Světovému dni bez tabáku. Žáci diskutovali o vlivu kouření na člověka i na životní prostředí a hovořili rovněž o zákazu kouření v restauracích, který vstoupil v platnost právě od dnešního dne.

Součástí projektového vyučování byla také četba motivačních pohádek, dále různá pohybová a dechová cvičení či vyplňování pracovních listů. Některé děti projevily taktéž divadelní vlohy, když se s chutí zapojily do scénky "Odnaučujeme člověka kouřit". Starší žáci zase řešili matematické úlohy na téma "Kolik vlastně stojí cigareta?"

Děti i jejich učitelé si celou akci užili a společně vymysleli také trefné heslo pro celý den: RADĚJI NEŽ CIGARETU SPORTEM KU ZDRAVÍ!