Dnes je čtvrtek 24. 5. 2018 a svátek má Jana

Cykloběh proti drogám měl zastávku také na ZŠ V Sadech

16. 6. 2017

V letošním roce se uskutečnil již 15. ročník akce, která upozorňuje širokou veřejnost na drogovou problematiku. Zástupci občanského sdružení "Řekni ne drogám - řekni ano životu" zahájili v pondělí 12. června ve městě Orlová nesmírně náročnou cyklistickou tour, která měří více než 1250 km a během 10 dnů si dává za cíl protnout 38 měst České republiky.

Tým složený z 6 jezdců projížděl v pátek 16. června také Vysočinou a naše škola měla tu čest, že se při průjezdu Havlíčkovým Brodem stala místem zhruba hodinové zastávky "cykloběžců".

Po slavnostním příjezdu na školní hřiště, kde již zvědavě vyhlíželo asi 100 žáků 4. - 9. tříd, uvítala účastníky paní místostarostka Ivana Mojžyšková. Ředitel projektu Lukáš Bechyně pozdravil všechny děti a postupně předával slovo jednotlivým cyklistům, kteří objasňovali žákům smysl této akce. Potom se jezdci společně s diváky vydali na symbolickou tour kolem rybníka, aby tak podpořili celosvětový boj proti drogám.

Součástí akce bylo i přečtení prohlášení a podepsání protidrogové petice, která bude společně s cyklisty směřovat do Senátu. Závěr zastávky patřil osvětové přednášce a pak se již peloton vydal na další cestu směrem na Kutnou Horu, kde byl cíl páteční etapy.

FOTOGALERIE ZDE