Dnes je pondělí 27. 5. 2019 a svátek má Valdemar

Císaře neutopili, ale snědli

Císaře neutopili, ale snědli

28. 10. 2016

98. výročí vzniku Československa si recesistickým způsobem připomněli žáci 9. B pod vedením pana učitele Domkáře. Po vzoru brodských událostí z roku 1918 nejprve strhli německé nápisy a vlajku starého mocnářství, potom vyvěsili československý prapor a nakonec se rozhodli vypořádat i se samotným rakousko-uheským císařem Karlem I. Jeho hlavu naložili na káru a následně s ní zamířili rovnou k Sázavě. Na rozdíl od historických událostí ji však neutopili, ale raději s chutí snědli - hlava Karla I. byla totiž dort.

 

Více snímků naleznete na našem facebooku.


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny