Chaloupky 2019

Třídy 6. D a 8. B se v termínu 11. – 15. 11. 2019 zúčastnily ekologického pobytu v Chaloupkách. Každá třída měla vlastní program.

6. ročník se věnoval historii všedního dne.

V pondělí společně s žáky z osmého ročníku hráli hru Osadníci, navečer je čekalo divadlo.

V úterý si žáci vyzkoušeli staročeské hry a po obědě se chlapci vydali pokácet strom, holky zase pomáhaly v kuchyni s přípravou večeře a upekly chleba.

Ve středu šesťáky čekal výlet do nedalekých Zašovic na mléčnou farmu, kam se vydali podle mapy. Na farmě si vyzkoušeli z mléka vyrobit sýr a máslo. Zkusili si tvořit výrobky z vlny. Poté se seznámili se zvířaty na farmě. Večer už na všechny čekal karneval, holky se převlékly za chlapce a chlapci za holky.

Ve čtvrtek si žáci vyzkoušeli různá historická zaměstnaní – stali se z nich například řezbáři, včelaři, bylinkáři, švadleny či stopaři.

V pátek proběhla výstava výrobků z celého týdne a pak už všichni vyrazili na cestu k domovu.

8. ročník se věnoval trvale udržitelnému rozvoji.

V pondělí hned po příjezdu začal bohatý program na Chaloupkách hrou Osadníci, do které se zapojili všichni žáci společně, navečer už sami osmáci vymýšleli témata na celý týden.

V úterý čekal žáky orientační běh a odpoledne se věnovali hře Jezero.

Ve středu měli žáci hravé dopoledne a odpoledne se zabývali tématem týrání zvířat.

Ve čtvrtek je čekala bojová hra v lese, odpoledne hra Lodě a před večeří byl ještě rituál za zvířata, která brzy vymřou. A po večeři měly obě třídy noční hru, kterou si moc užily.

V pátek žáci nakupovali v připraveném obchodě, kde se učili, jak lépe hospodařit, poté je už čekalo zakončení týdne.

Celý týden si obě třídy moc užily a vrátily se plné zážitků.

Zpracovala Mgr. Lucie Gašperáková

Chaloupky 2019