Dnes je neděle 26. 5. 2019 a svátek má Filip

Aktuality

VELIKONOČNÍ PEČENÍ

Na zelený čtvrtek jsme se s dětmi z třetích a čtvrtých tříd vydaly na již tradiční velikonoční pečení do domova pro seniory (Husova). Letos jsme kromě jidášů pekli i velikonoční beránky. Děti rozdaly krásná velikonoční přáníčka a zahrály si hru Šoupanou. Od seniorů pak dostaly krásné dárečky - veselé papírové zajíčky s bonbóny. Akci zajistila pí. vychovatelka Jitka Prchalová a Simona Neprašová.

FOTO

 

JARNÍ TVOŘENÍ

V osmém oddělení se děti baví tvořením geometrických tvarů z přírodnin i sluníček z plastových víček.

FOTO

 

VELIKONOCE V DRUHÉM ODDĚLENÍ

FOTO

 

JARNÍ HNÍZDĚNÍ

Polámané větve stromů a keřů po silném větru v parku Budoucnost využily děti z 1.B ke stavbě ptačích hnízd – nechybělo hnízdo sýkorek koňader, labutí, čápů.

FOTO

 

NÁVŠTĚVA KOČIČÍHO ÚTULKU MIKEŠ

Ve čtvrtek 18.4. jsme uskutečnili dlouho plánovanou návštěvu kočičího útulku Mikeš. Byli jsme seznámeni s provozem útulku a poučeni, jak se máme ke kočkám chovat, jaké pamlsky jim můžeme dát. Překvapilo nás kočičí království, plné úkrytů pro ty plaché a hraček pro odvážnější. Užili jsme si dvě hodiny mazlením a hraním s kočkami, doplněné povídáním a odpovídáním na zvídavé otázky. Děti z druhého a třetího oddělení velice děkují a přejí, aby co nejvíc kočiček našlo nové domovy.

FOTO

 

PROJEKT - KNIHA JE MŮJ KAMARÁD

V rámci tohoto projektu děti z prvních tříd navštívily v měsíci dubnu i Krajskou knihovnu Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

FOTO

 

NÁVŠTĚVA ČČK

17. a 24. 4. pro nás připravily lektorky z ČČK kvízy a praktické ukázky, jak se chovat, když se nám nebo kamarádovi přihodí úraz na kole nebo kolečkových bruslích. Děti z druhého a třetího oddělení si osvojily základy první pomoci. Děkujeme za zajímavou a poučnou besedu.

FOTO

 

VELIKONOCE VE ŠTÁFLOVĚ CHALUPĚ

FOTO

 

NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ POLICIE

11.4. a 23.4. navštívily děti z druhého a třetího oddělení v rámci Měsíce bezpečnosti prostory Městské policie. Důkladně jsme si prohlédli kamerový systém, který je velkým pomocníkem při práci policistů, popovídali jsme si o bezpečné cestě do školy. Prohlédli jsme si i různé pomůcky, které policisté při své práci používají. 

FOTO

 

SVĚTOVÝ DEN VRABCŮ

Děti sedmého oddělení za naší školou připevnily na podzim krmítko a celou zimu pomáhaly ptáčkům přežít nelehké období. Poznaly čížka lesního, kosa, sýkorku modřinku, sýkorku koňadru, hrdličku, sojku a mnoho dalších druhů ptáků. Těšilo je vidět hejno vrabců, které je svým křikem při každém krmení vítalo. 20. března jsme spolu s nimi oslavili Světový den vrabců. Ve školní družině jsme si povídali o tom, proč tento dříve běžný, všudypřítomný pták, je dnes mizejícím druhem.

FOTO

 

MASKOVÁNÍ RAN

Na zdravotnickém kroužku nás 28.2. navštívila absolventka zdravotnické školy Jitka Kábelová, která prakticky předvedla různé způsoby maskování ran. Jejich věrohodnost můžete posoudit sami.

FOTO

 

MASOPUST

Masopustní rej očima dětí z 1.B.

FOTO

 

AQUAPALACE PRAHA

Dne 23.2. zajistila pí. Tománková celodenní výlet pro rodiče a děti.

FOTO

 

NÁVŠTĚVA U HASIČŮ

18. 2. 2019 se celá ŠD účastnila praktické ukázky záchrany tonoucího. Celému týmu, který se nám věnoval patří velké poděkování.

FOTO

 

ZIMA

Únor bílý, pole sílí - veselí sněhuláci.

FOTO

 

SOUTĚŽ KERAMICKÉHO KROUŽKU - ČAS NA RYBU

Žáci z keramického kroužku pí. Merglové se zúčastnili soutěže časopisu GOLEM. Nejlépe uspěla skupina dívek ze 7.tříd - Coufalová Linda, Doležalová Linda, Enderlová Amélie, Svobodová Karla, Svobodová Tereza a Šimonovičová Rozálie.

Dívky obsadily 2.místo v kategorii do 15.let.

FOTO

 

ZIMNÍ RADOVÁNKY

FOTO

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Předvánoční čas zpříjemnily dětem z prvních tříd a 2.A, žákyně 9. B Viktorka Čechová a 9.C Šárka Aubrechtová zpěvem koled za hudebního doprovodu kytar. Všichni se rádi připojili a přidali recitaci s vánoční tematikou. Odpoledne zpříjemnilo vystoupení dramatického kroužku dětí z 1.B a žákyně z 2.A. V pohádce „O HVĚZDNÉM KRÁLOVSTVÍ“ nechyběl statečný rytíř a princezničky „HVĚZDIČKY“. Mikuláše, čerta a anděla jsme si připomněli říkankou s pohybovým doprovodem. Celý program uzavřel „VÁNOČNÍ SEN“ o rolničkách.

FOTO

 

VÁNOČNÍ STROM V PARKU

Rok utekl jako voda a opět jsme se těšili na vánoční zdobení stromku pro ptáčky a veverky. (21.12.)

FOTO

 

VODNÍ RÁJ JIHLAVA

21.12. si užili žáci bazény, tobogán, vířivky plavání a hry.

 

I MY CHCEME POMÁHAT

Dne 18.12. předávalo druhé a třetí oddělení sbírku pro kočičí útulek Mikeš. Během celého prosince děti sbíraly krmení, hračky a pamlsky pro kočičí útulek Mikeš v Havlíčkově Brodě. Nashromážděné věci si přišla převzít vedoucí útulku paní Machová, která nás seznámila s fungováním celého zařízení a strávila s dětmi příjemné odpoledne plné otázek a zajímavých příběhů.

FOTO

 

AKCE PRO RODIČE A DĚTI - PŘEDVÁNOČNÍ PRAHA

Na sobotu 9.12. zajistila pí Tománková V Praze Divadlo P. Kožíška a návštěvu Zrcadlového labyrintu. Program " Kouzelné Vánoce aneb já nejsem Ježíšek ale Kožíšek" a návštěva největšího hračkářství HAMLEYS se všem líbila.

FOTO

 

VÁNOČNÍ PEČENÍ

8. prosince 2018 jsme byly s dětmi na tradiční předvánoční návštěvě v domově pro seniory (Husova). Čekalo nás opět velmi příjemné sobotní dopoledne. Děti ve spolupráci s babičkami pekly linecké cukroví, dělaly vosí hnízda a dva druhy vánočních nepečených kuliček. Zahrály jsme si Šoupanou, zazpívaly jsme vánoční koledy a předaly krásná vánoční přáníčka. Vůně našeho cukroví přilákala na ochutnávku i místní dědečky. Společně strávený čas nám přinesl mnoho radosti a naladil nás na vánoční čas.

Poděkování za akci patří dětem z kroužku Kuchtík pod vedením Jitky Prchalové.

FOTO

 

NÁVŠTĚVA KRYTÉHO BAZÉNU V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ

Dne 3. 12. si děti z klubíčku užily plavání a hry i v bazénu v HB.

FOTO

 

ZIMNÍ RADOVÁNKY

FOTO

 

HVĚZDNÉ KRÁLOVSTVÍ

Když se řekne „HVĚZDNÉ KRÁLOVSTVÍ“, každý si představí něco jiného. Kluky v dramatickém kroužku napadl „hvězdář“, „kosmonaut ve skafandru“ apod. Děvčata pak princeznička HVĚZDIČKA“. Děti plnily „hvězdné úkoly“ jako jednotlivci, nebo ve družstvech, např. napodobování zvířátek – pantomima, otázky a odpovědi – na známé postavy z klasických českých pohádek , vlastnosti zvířátek a hvězdné počítání. Za splnění úkolů dostaly děti „DIPLOM HVĚZDNÉHO KRÁLOSTVÍ“.                                              

  „Pořádným oříškem“ bylo vymyslet „recept“, který děti ve snu přenese do HVĚZDNÉHO KRÁLOVSTVÍ.

1. místo obsadila Dorotka Šimonovičová z 1.B s receptem:

Smícháme dohromady 4 třpytky, 5 jahod lesních, 20 dkg měsíční záře, nalijeme do formiček, vymaštěných mléčnou mlhou a dáme do trouby péct na 20 minut. Vychladlé sníme a postupně se proměňujeme v princezničku „HVĚZDIČKU“.

Gratulujeme!                                                                                                                                            

Ostatním zúčastněným děkuji za skvělé nápady i hezké herecké výkony.

Tomčáková Martina

FOTO

 

ČERTOVSKÉ DOVÁDĚNÍ

FOTO

 

Exkurze na SZŠ a VOŠZ

Dne 30.11. jsme se zdravotnickým kroužkem zhlédli prostory zdravotnické školy. 

FOTO

 

VÁNOČNÍ KERAMIKA

Dne 24. 11. se uskutečnila akce pro rodiče a děti, ze které si všichni odnesli krásné vánoční svícny. 

FOTO

 

VÁNOČNÍ DÍLNA

FOTO

 

SVATÝ MARTIN

Svatý Martin letos na bílém koni nepřijel – ale už je tady, královna mrazivých večerů 
a dlouhých nocí „PANÍ ZIMA“. 

FOTO

 

AKCE PRO RODIČE A DĚTI - AQUALAND PASOHLÁVKY

10.11. pro děti ŠD zajistila paní I.Tománková celodenní akci do Agualandu Pasohlávky.  Zde si všichni užili vodních atrakcí, vnitřních bazénů a adrenalinových sportů, venkovních bazénů s termální vodou.

 

STŘELBA ZE VZDUCHOVEK

Dne 9.11. se žáci z oddělení školního klubíčku účastnili V AZ Centru HB střelby ze vzduchovek. Pí. Šťastníková ukázala dětem, jak se vzduchovkou zacházet, jak se nabíjí a jak probíhá střelba na terč.

FOTO

 

HALLOWEEN

FOTO

 

KOUZELNÁ ŠUPINKA

Soutěž, které se účastnilo první, čtvrté, šesté a osmé oddělení bylo realizováno dne 5.10. Děti rozdělené do skupin měly za úkol  nakreslit vodní živočichy na téma " Kouzelná šupinka ".

FOTO

 

CELODENNÍ VÝLET

Paní I. Tománková zajistila na 29.9. pro děti a jejich rodiče celodenní výlet do Vojenského technického muzea Lešany u Týnce nad Sázavou. Především chlapci ocenili prohlídku bojové techniky od roku 1938 do r.2010. Děti mohly soutěžit i v rámci Dětského dne a užít si cen, které získaly za nasbírané body. V odpoledních hodinách byla zajištěna prohlídka s výkladem hradu Český Šternberk. Akce se všem líbila.

FOTO

 

TVOŘENÍ Z PŘÍRODNIN

27. 9. skupiny děti z prvních tříd stavěly za podzimního slunečného počasí z kaštanů, žaludů a bukvic pravěké obry.

FOTO

 

DEN BEZ AUT

Akce, která se uskutečnila 24.9. na havlíčkobrodském náměstí poukázala na jiné možné dopravy - kola, elektrokola, koloběžky a elektromobily. Den bez aut slouží k tomu, abychom si uvědomili dopad na životní prostředí právě z výfukových plynů automobilů.

24.9. druhé a třetí oddělení kreslilo v blízkosti školy ekologické dopravní prostředky.

FOTO

 

NÁVŠTĚVA U HASIČŮ

Dne 20.9. 2018 v odpoledních hodinách navštívily tři oddělení s dětmi prvních ročníku HZS v Havlíčkově Brodě. Hasičům děkujeme za zajímavý výklad.

FOTO

 

 

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2018/19

VÝCVIK PSŮ

15.6.děti z druhého, třetího oddělení ŠD a školního klubíčku viděly ukázku výcviku  policejního psa Janka. Kromě praktického zadržení pachatele se dozvěděly další důležité informace, např. jak reagovat na oslovení cizím člověkem. Tato akce byla pro děti velmi zajímavá a poučná.

FOTO

 

VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ Z DRAMATICKÉHO KROUŽKU

Dramatický kroužek ve složení dětí z 1. A, 2. A, 2. B, 2. C, 2. D si pro naše prvňáčky dne    13. 6.  připravil pod vedením paní Martiny Tomčákové pásmo pohádek, říkadel a pohádkových hádanek. Vystoupení se všem zúčastněným líbilo.

FOTO

 

REPUBLIKOVÉ FINÁLE VE VYBÍJENÉ

12.6. - 13.6. nás úspěšně reprezentovalo v Nové Pace na republikové finále ve vybíjené  družstvo pod vedením paní Ivany Tománkové, které skončilo z šestnácti družstev na skvělém třetím místě. Všem velká gratulace.

FOTO

 

NÁVŠTĚVA ZOO V NORIMBERKU

K oslavám Dne dětí paní Ivana Tománková připravila pro děti a jejich rodiče výlet do ZOO v Norimberku. Všichni si užili vystoupení delfínů. S průvodcem si prošli i historickou část města.

FOTO

 

MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ

FOTO

 

NÁVŠTĚVA U HASIČŮ

Dne 31.5. navštívili tři oddělení ŠD s našimi prvňáčky HZS v Havlíčkově Brodě.

FOTO

 

LEHKOATLETICKÉ ZÁVODY NA ZŠ WOLKEROVA

Dne 30.5. se uskutečnily v dopoledních hodinách lehkoatletické závody na ZŠ Wolkerova, kde nás úspěšně reprezentovali žáci naší školní družiny a přinesli celkem šest medailí.

FOTO

 

EXKURZE V NEMOCNICI HB

V rámci zdravotnického kroužku dne 30.5. navštívili žáci dětské oddělení v Havlíčkově Brodě. Seznámili se uspořádáním ošetřovatelské jednotky, provozem pracoviště a charakteristikou nejčastějších onemocnění. Dětským pacientům byly předány k MDD i drobné pozornosti pro radost. Za zajištění exkurze děkujeme vrchní sestře Mgr. Janě Niederlové a staniční sestře Marcele Žáčkové, která se nám na oddělení věnovala.

FOTO

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Dne 28.5. navštívily děti ze 4.A a 4.C dětské oddělení krajské knihovny Vysočiny v HB, kde si mohly vyrobit záložku s motivem kočky. Výrobky se všem povedly.

FOTO

 

POJĎTE S NÁMI DO ŠKOLY

K sobotní akci dne 26. 5. se připojila i školní družina. Děti dováděly v Pohádkohraní, tvořily ptáčky, berušky, papoušky a v keramické dílně vyráběly mýdlenky a kočičky pro radost.

FOTO

 

VÝLET DO PRACHOVSKÝCH SKAL

V sobotu 19.5. zajistila pro ŠD pí Ivana Tománková celodenní výlet do Prachovských skal a Jičína, kde právě probíhaly místní slavnosti.

FOTO

 

MĚSTSKÁ POLICIE

Dne 20.4. a 18.5. navštívilo druhé a třetí oddělení Městskou policii. Zaujal nás především městský kamerový systém, na kterém jsme měli možnost vidět  přestupky, kterých se někteří chodci i řidiči dopustili. Prohlédli jsme si pomůcky, které při své práci policisté používají. Na závěr jsme dostali reflexní doplňky, za které velice děkujeme.

FOTO

 

PEČENÍ HADŮ

Dne 28.4. se uskutečnilo v domově pro seniory (ulice Husova) pečení hadů k legendě o svatém Jiří, který je patronem mnoha zemí, měst, profesí, organizací a nemocných lidí. Na jeho svátek 24.4. se dříve před kostelem prodávalo pečivo ve tvaru hadů. A tak se peklo i v domově ……

Suroviny:

200 ml jablečného džusu
90 g změklé Hery
1 vejce
60 g cukru
vanilkový cukr
špetka soli
1/2 lžičky mleté skořice
1 lžíce citronové šťávy
500 – 510 g hladké mouky
16-20 g čerstvého droždí

FOTO

 

ŠTÁFLOVA BAŠTA

Dne 25.4. druhé, třetí oddělení ŠD a školní klubíček navštívili stálou expozici obrazů Otakara Štáfla ve Štáflově baště. S jeho životem, prací a zálibami nás seznámil ředitel muzea pan Jedlička. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, které určitě nezapomeneme.

FOTO

 

VELIKONOČNÍ PEČENÍ

Velikonoční pečení jidášů proběhlo 29.3. odpoledne. Tentokrát pro nás měli v Havlíčkobrodském domově pro seniory (ulice Husova) připravené malé překvapení. Po pečení nám velikonoční zajíc schoval čokoládová vajíčka a všechny děti je musely najít. Objevený poklad si děti rozdělily. Jako již tradičně jsme v domově zažili velmi příjemný čas. 

FOTO

 

PŘEDNÁŠKA O PRVNÍ POMOCI

Dne 6.3. 2018 proběhla pro první, šesté a osmé oddělení v tělocvičně školy přednáška o první pomoci i s praktickým nácvikem kardiovaskulární resuscitace a stabilizované polohy. Velké poděkování patří studentce 4.ročníku SZŠ Jitce Pechové, která nám akci zajistila.

FOTO ZDE

 

VODNÍ SVĚT PRAHA

Dne 17.2. 2018 ŠD po vedením pí I. Tománkové uskutečnila pro děti a jejich rodiče zájezd do Prahy ( Čestlice ). Návštěvníci se vydováděli ve vodním světě - mohli plavat v divoké řece, užít si vlnobití, tobogány, skluzavky, vířivky a další atrakce. V odpoledních hodinách byly pro děti připraveny různé soutěže.

FOTO ZDE

 

POVĚSTI V ŠTÁFLOVĚ CHALUPĚ

V druhém oddělení jsme si celý leden četli, vyprávěli a následně kreslili pověsti o Havlíčkově Brodě. Pro zpestření jsme se dne 26. 1. 2018 vydali na čtení do Štáflovy chalupy. Pan průvodce nám četl pověst o Hnátovi a vyprávěl zajímavosti o našem městě, které jsme ještě neznali. Při doplňujících otázkách byl nejšikovnější Šimon Rothbauer ze 3. C třídy, který si svými znalostmi vysoutěžil vstupenku na dětský maškarní ples. Akci jsme si náramně užili.

FOTO ZDE

 

VÁNOCE PRO ZVÍŘÁTKA

Jako každý rok, tak ani letos jsme v druhém a třetím oddělení na zvířátka v parku nezapomněli. Tentokrát nám krmítko vyrobili žáci z 2. stupně pod vedením p. učitele Vence. My jsme ho v průběhu prosince dozdobili šupinami z šišek a klacíky, aby pěkně zapadlo do přírodního prostředí. A potom stačilo dne 22.12. krmítko zavěsit v parku, naplnit ho semínky, rozvěsit lojové koule ptáčkům, nasypat oříšky veverkám a těšit se z toho, že dobrotami zpříjemníme zvířátkům zimu.

FOTO ZDE

 

VÁNOČNÍ DÍLNIČKY

21. 12. 2017 proběhly ve školní družině vánoční dílničky. Na pěti stanovištích děti plnily různé úkoly. Zdobily vánoční papírové perníčky, vystřihovaly a barvily rybičky, bavlnkami polepovaly vystřižený stromeček, soutěžily ve vědomostech o vánočních zvycích a nechyběly ani pohybové soutěže. Družina si celou akci skvěle užila a všude byla cítit skutečná vánoční atmosféra.

FOTOGALERIE ZDE

 

NÁVŠTĚVA ŠTÁFLOVY CHALUPY 

FOTOGALERIE ZDE

 

VÁNOČNÍ PEČENÍ CUKROVÍ

V sobotu 16. prosince 2017 zajistila pí. vychovatelka J. Prchalová velmi příjemné dopoledne v Havlíčkobrodském domově pro seniory (ulice Husova). Letos jsme tvořili nepečené cukroví - vosí hnízda a tatrankové kuličky. Marmeládou jsme mazali linecké cukroví, které už měli babičky upečené. Práce nám šla krásně od ruky, protože jsou všichni šikovní a moc nás to všechny bavilo. Na závěr jsme zazpívali pár vánočních koled a došli jsme potěšit i babičky a dědečky na jejich pokoje. Dali jsme jim přáníčka, která jsme vyráběli ve družině a popřáli jsme jim krásné vánoční svátky a hodně zdraví a štěstí do nového roku. Děkuji za pomoc při přípravách kolegyním v ŠD a Evě Hedbávné (pečovatelce) za hezký průběh v Domově.

FOTOGALERIE ZDE

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA

FOTOGALERIE ZDE

 

VÁNOČNÍ DÍLNA

Dne 25.11. se uskutečnila v prostorách školy vánoční dílna pro rodiče a děti. Podle předlohy si mohli všichni zúčastnění vyrobit andílka z hlíny. Každý výrobek zářil svojí originálností. A vánoce mohou přijít……

FOTOGALERIE ZDE

 

Návštěva plaveckého bazénu a zimního stadionu

Během měsíce listopadu druhé a třetí oddělení  navštívilo plavecký bazén a zimní stadion. Nešlo o tradiční návštěvu. Měli jsme možnost podívat se na technické zázemí plaveckého bazénu a zimního stadionu, kam běžně návštěvníci nepřijdou. Nevšedním zážitkem bylo projít se pod bazénem nebo vidět potrubí vedoucí k ledové ploše pokryté námrazou. Všichni jsme si také se zájmem prohlídli rolby. Nyní, až se budeme prohánět na bruslích nebo dovádět v bazéně, budeme díky p. Honsovi a jeho zajímavému povídání vědět, jak to všechno funguje. 

FOTOGALERIE ZDE

 

VÝSTAVA PODZIMNÍ LES

Dne 13.11. si děti z šestého oddělení  připomněly Den stromů jak ve škole v poučných knihách, tak v parku v okolí školy. Na MÚ v Havlíčkově Brodě shlédly výstavu fotografií na téma " Podzimní les ". 

FOTOGALERIE ZDE

 

ZDRAVOTNICKÝ KROUŽEK

V rámci Zdravotnického kroužku proběhlo dne 8.11. maskování ran. Studentka SZŠ a členka ČČK Jitka Kabelová nám předvedla způsoby maskování zraněných. Sama se úspěšně účastnila mnoha akcí  jako například Mistrovství mechaniků, Běh naděje, Volný čas není nuda, První pomoc hrou, Den bez aut, Světový den první pomoci, Charitativní den pro Viktorku atd. Akce měla mezi dětmi velký ohlas a povzbudila další nadšení pro aktivity v kroužku. 

FOTOGALERIE ZDE

 

MALUJEME NA CHODNÍK

Za krásného podzimního odpoledne proběhla v okolí školy mezi třemi odděleními soutěž v malování barevnými křídami o nejhezčí pohádkovou postavičku. Nejzdařilejší "malíři" byli oceněni dobrotami. 

FOTOGALERIE ZDE

 

ODPOLEDNE S PEJSKY

Dne 18.10. 2017 se v odpoledních hodinách uskutečnila pro všechna oddělení ŠD v parku Budoucnost akce s Kynologicklým klubem Šlapánka. Po uvítání a představení pejsků nám trenér Josef Žák zábavnou formou předal několik výchovných informací o bezpečném kontaktu s pejsky v běžném životě. Potom nám členové ( pí. Neubauerová a sl. Málková ) předvedli povely a poslušnost psů. Následovala ukázka nácviku psů na několika vybraných překážkách ( skočka, kruh, dálka, tunel ). Představení psího sportu Agility bylo zábavné, poučné a doufáme, že nebylo poslední. Všem velice děkujeme.

FOTOGALERIE ZDE

 

DEN BEZ AUT

Dne 22.9. 2017 jsme si v parku a v okolí školy připomněli v druhém a třetím oddělení Den bez aut. Povídali jsme si o tom, jak je automobilová doprava nešetrná k životnímu prostředí. Potom jsme se pustili do kresby barevnými křídami na chodník. Kreslili jsme ekologické dopravní prostředky jako je vlak, kolo, koloběžka a moc jsme si to užili.

FOTOGALERIE  ZDE

 

Záchranné akce u hasičů

Dne 13.6. se pro všechna oddělení ŠD uskutečnila předváděcí akce hasičů k záchraně tonoucího člověka v rybníce Obora. Následně jsme navštívili areál pracoviště hasičů, kde si děti prohlédly technické zázemí. Všem, kteří se nám věnovali patří velké díky.

FOTOGALERIE  ZDE

 

Atletické závody na ZŠ Wolkerova

Dne 7.6. se uskutečnily atletické závody na ZŠ Wolkerova, kde si mohli naši nejlepší žáci porovnat své sportovní výkony s ostatními. Akce se účastnily všechny ŠD z Havlíčkova Brodu. Z naší ŠD se z prvních tříd se na 1. místě v běhu na 50 m umístila Monika Špačková z 1.D třídy. Z druhých tříd se na 2. místě v běhu na 50 m umístil Antonín Brošta z 2. B třídy. Z třetích tříd se na 1. místě v běhu umístil Matyáš Brošta a Nelly Lepešková z třídy 3.C. Z čtvtých tříd se na 1. místě umístil v běhu Antonín Venc z 4.A, na 2. místě Sára Holzbauerová z 4.C třídy . Na 2. místě se umístil Daniel Lacko v hodu kriketovým míčkem. Všem za vzornou reprezentaci ŠD děkujeme.

FOTOGALERIE  ZDE

 

Den dětí

Na Den dětí 1.6. připravily pro osmé oddělení pracovnice Family Pointu zábavný program.

Děti si vyrobily papírová sluníčka, žabičky z ruliček. Na zahrádce kreslily na zem křídami obrázky k jaru. Děkujeme všem pracovnicím za příjemné prožití hezkého slunečného odpoledne, zejména paní Čížové, která v závěru naší návštěvy překvapila děti hezkými dárky.

 

Pojďte s námi do školy

Dne 27. 5. 2017 se připojila i ŠD k akci Pojďte s námi do školy. Děti si mohly vyrobit na několik způsobů veverku z papíru, pohrát si z tekutým pískem, vytvořit znak školy z papírových kuliček, vyrobit si rybičku a příšerku nebo tvořit v keramické dílně.

FOTOGALERIE  ZDE

 

Opékání špekáčků

Dne 25. 5. si zpříjemnilo odpoledne čtvrté a páté oddělení opékáním špekáčků v blízkosti rybníka Cihlář. Děkuji našemu hasičskému dozoru za pomoc s přípravami ohně. Akce se zdařila a všem líbila.

FOTOGALERIE  ZDE

 

První pomoc hrou

Dne 17.5 se účastnilo první a šestém oddělení na Havlíčkobrodském náměstí akce s názvem První pomoc hrou, kterou pořádala SZŠ a VOŠZ. Kdo chtěl mohl si vyzkoušet ošetření zraněného a dozvědět se základy první pomoci. Na děti čekala spousta her zaměřených na zdravotnictví a maskování zraněných. Doprovodný program zajišťoval ČČK, Hasiči a BESIP.  

FOTOGALERIE  ZDE

 

Malování křídami

V měsíci květnu soutěžilo první a šesté oddělení v malování barevnými křídami na chodník před školou. Na téma " Postavičky z večerníčků " děti nejraději kreslily Králíky z klobouku, Pata a Mata spolu s Krtečkem.

FOTOGALERIE  ZDE

 

Atletické závody

V průběhu jarních měsíců děti ze všech oddělení trénovaly na atletické závody - běh na padesát metrů, hod kriketovým míčkem a skok do dálky. Ti nejlepší byli dne 30. května oceněni diplomy a medailemi. 

FOTOGALERIE  ZDE

 

Šachový turnaj

V druhém oddělení máme šikovné děti, které rády hrají šachy. Proto jsme během měsíce března uspořádali družinový šachový turnaj. Děti hrály se zápalem a nadšením. Nejúspěšnějším se nakonec stal Kvido Wasserbauer, na 2. místě se umístnil Jakub Beránek a 3. místo patří Anežce Slavíkové, všichni ze třídy 1.B. Všem ještě jednou blahopřejeme a věříme, že se této krásné hře budou věnovat i nadále.

FOTOGALERIE  ZDE

 

Velikonoční pečení

V dubnu si děti zpříjemnily dopoledne v domově pro seniory (ulice Husova). S babičkami a dědečky si všichni užili pečení velikonočních jidášů a zdobení velikonočních perníčků. Druhá návštěva domova, kterou zajistila paní vychovatelka Prchalová, se těšila o něco větší účasti, jak z řad školáků, tak babiček. Akce se vydařila. Děkujeme za spolupráci jak dětem, tak pracovnicím domova za vstřícné jednání a pomoc při přípravách.

FOTOGALERIE ZDE

 

Školení první pomoci

V měsíci březnu, dubnu a červnu budou děti ze sedmi oddělení proškoleni v první pomoci. Celou akci nám pomohla zajistit paní ředitelka ČČK v Havlíčkově Brodě Ilona Loužecká, DiS., která seznámila děti se základy první pomoci. Na modelu si mohl každý prakticky vyzkoušet kardiopulmonální resuscitaci dospělého a v závěru i obvazovou techniku. Děkujeme za vstřícnost a ochotu. 

FOTOGALERIE ZDE

 

Návštěva u hasičů

Dne 7.2. 2017 proběhla na rybníku Obora v okolí naší školy praktická ukázka záchrany člověka při propadnutí se na ledu. Žáci ze všech oddělení ŠD zhlédli názorné postupy a způsoby záchrany. Doufáme, že je v budoucnu nikdo potřebovat nebude. 

FOTOGALERIE ZDE

 

Návštěva muzea

 2. 12. druhé a třetí oddělení školní družiny navštívilo výstavu s ukázkami staročeských Vánoc v havlíčkobrodském muzeum. Děti si prohlédly dřívější zdobení stromečku a vánočního stolu. Poslechly si, jaké tradice a zvyky se dodržovaly. Závěrem shlédly různé druhy betlémů. Připomínka starých časů se všem velmi líbila.

FOTOGALERIE ZDE

 

Vánoční strom pro zvířátka

22.12. druhé a třetí oddělení již tradičně po několikáté zdobilo vánoční stromek pro zvířátka v městském parku. Při zpěvu koled děti s radostí zdobily stromeček dobrotami pro ptáčky a veverky. A Vánoce mohou přijít…..

FOTOGALERIE ZDE

 

Vánoční besídka

Pro první, druhé a šesté oddělení byla dne 20.12. připravena vánoční besídka. K atmosféře vánoc zahrály na housle Jituška a Lenička Musílkovi a na harmoniku Johanka Juklová. Každé oddělení mělo připravený svůj program - děti recitovaly básně, zpívaly vánoční koledy, tancovaly. Všem se akce líbila.   

FOTOGALERIE ZDE

 

 

Vánoční pečení cukroví

V sobotu 17. 12. zajistila pí. vychovatelka J. Prchalová pro děti ŠD i školy velmi příjemné dopoledne v Havlíčkobrodském domově pro seniory (ulice Husova). Účastníci pekli tři druhy cukroví, zpívali babičkám a dědečkům koledy. Vánoční atmosféru umocňovaly rozzářené a spokojené tváře všech přítomných. Pro všechny seniory i pro pracovnice domova měly děti připravená vánoční přáníčka. Celá akce měla velký úspěch. Děkujeme za spolupráci všem dětem a doufáme, že se tato událost stane naší novou tradicí.

FOTOGALERIE ZDE

 

 

 

14.122016 se uskutečnila pro všechna oddělení ŠD předvánoční akce v Jihlavě. V odpoledních hodinách navštívilo Vodní ráj celkem 45 dětí v doprovodu dvou rodičů ( pí. Pavelková a pí. Kočí ). Vydařená akce se všem líbila. Poděkování patří především pí. Tománkové, která akci zajistila.   

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny