Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019 a svátek má Vladimír

Exkurze do jižních Čech a rakouského Lince

Exkurze do jižních Čech a rakouského Lince

28. - 29. 4. 2015

V úterý jsme navštívili Muzeum historických vozidel v Pořežanech, poté se zastavili u jaderné elektrárny Temelín, prohlédli jsme si klášter Zlatá Koruna i největší čtvercové náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. V Českém Krumlově, který je zařazen mezi významné památky UNESCO, jsme viděli otáčivé hlediště  patřící mezi světové unikáty. Prošli jsme zámkem, vyfotografovali jsme se na náměstí a zaběhli jsme i do zrcadlového bludiště.

Po večeři jsme navštívili další památku UNESCO, typickou jihočeskou vesničku Holašovice.
Ve středu ráno jsme plni očekávání odjeli do Lince, kde jsme navštívili  Ars Elektronica Center (Muzeum budoucnosti), které bylo hlavním cílem naší exkurze.
Ars Electronica Center je moderní muzeum budoucnosti, založené v roce 1979. V tomto muzeu se nacházejí vynálezy moderní doby. Centrem nás provázela průvodkyně a poskytla nám zajímavý výklad. Navštívili jsme 3D kino s velice poutavou projekcí, která nám nabídla pohled na naši Zemi z vesmíru, cestovali jsme Sluneční soustavou a rychlostí 140 km/h sjeli sjezdovku v Kitzbühelu. Byla to jen ochutnávka toho, co je k muzeu k vidění. Kdybychom chtěli prohlédnou vše, museli bychom v muzeu strávit celý den.
Cestou na Hlavní náměstí v Linci jsme přešli řeku Dunaj a prohlédli si přístaviště. Vláčkem jsme projeli historické centrum města a po projížďce jsme ochutnali výbornou zmrzlinu.
Naše poslední zastávka byla v koncentračním táboře Mauthausen, kde jsme se seznámili se smutnou historií druhé světové války.
Cesta domů ubíhala rychle, někdo pospával, někdo zpíval a hrál různé hry.
Výlet se nám moc líbil, hodně jsme toho viděli a rádi bychom si podobnou akci zopakovali, protože i učitelé byli super.


Foto ZDE


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

KALENDÁŘ
KONTAKTY
FACEBOOK
loader Načítám...

Základní škola Havlíčkův Brod

V Sadech 560

Telefon: (+420) 569 422 179

Email: info@zssady.cz

Více viz Kontakty

Logo kraje Webové stránky podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny